Tło nagłówka. Fragment mapy dotykowej dla osób niewidomych. Budynek targów - Mediolan. logo - Biuro Planowania Dostępności

tu jesteś:  STRONA STARTOWA /  PRODUKTY /  PĘTLE INDUKCYJNE /

PĘTLE INDUKCYJNE

CZYM SĄ MAPY PĘTLE INDUKCYJNE?

Pętla indukcyjna, nazywana również pętlą induktofoniczną, jest urządzeniem współpracującym z aparatami słuchowymi osób niedosłyszących. Zasada działania pętli jest stosunkowo prosta. Do specjalnego wzmacniacza podłączany jest mikrofon, zespół mikrofonów lub inne dowolne źródło dźwięku (na przykład komputer, radio, odtwarzacz kompaktowy). Wzmacniacz przekazuje sygnał do odpowiednio dobranego przewodu, który otacza pomieszczenie lub jego część, tworząc pętlę. W ten sposób wytwarzane jest zmienne pole elektromagnetyczne, które następnie może być odbierane i ponownie przetwarzane na dźwięk przez aparaty słuchowe znajdujące się w zasięgu pętli ustawione na tryb odbioru indukcyjnego.

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ PĘTLE INDUKCYJNE?

Pętle indukcyjne to jedyne systemy współpracujące bezpośrednio z aparatami słuchowymi osób niedosłyszących. Pętla indukcyjna nie wymaga stosowania dodatkowych odbiorników. Odbiornikiem jest bezpośrednio aparat słuchowy osoby niedosłyszącej.

Dzięki zastosowaniu pętli indukcyjnych możliwe jest całkowite wyczyszczenie dźwięku ze zbędnych szumów i odgłosów tła. Do ucha osoby niedosłyszącej dociera czysty dźwięk, a dzięki odpowiednio dobranemu aparatowi słuchowemu jest on dostosowywany do indywidualnej wady słuchu.

Dlatego żaden inny system nie jest w stanie zastąpić pętli indukcyjnej.

GDZIE WARTO STOSOWAĆ PĘTLE INDUKCYJNE?

Pętle indukcyjne są urządzeniami, które warto stosować wszędzie gdzie poziom hałasu, ilość źródeł dźwięku, lub natężenie dźwięku tła uniemożliwiają sprawne korzystanie z samego aparatu słuchowego. Są one idealne do miejsc, w których wysoka jakość dźwięku jest niezbędna.

Pętle indukcyjne wskazane są do stosowania w:

W.   www.bepede.pl
E.    biuro@bepede.pl
T.    +48 502 706 177

Valid XHTML 1.0 Strict

Logotyp - Biuro Planowania Dostępności